Достапни линкови

Адмирал Ставридис кандидат за командант на НАТОАмериканскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс соопшти дека му препорачал на претседателот Барак Обама да го наименува адмирал Џејмс Ставридис за командант на американските сили во Европа, со што ќе биде и врховен командант на НАТО. Ставридис досега беше командант на американските сили во Латинска Америка.
XS
SM
MD
LG