Достапни линкови

Израел апси политичари од Хамас


Претставници на Хамас соопштија дека Израел упасил 7-мина нивни политички лидери во акцијата на Западниот Брег, меѓу кои и поранешен палестински заменик премиер и неколкумина пратеници од Хамас. Според аналитичарите, ваквата израелска акција е всушност притисок врз Хамас да го ослободи израелскиот војник, кој е заробен во Газа.
XS
SM
MD
LG