Достапни линкови

Обама ќе ја посети Турција


Американскиот претседател Барак Обама на 6-ти и 7-ми април ќе ја посети Турција, соопшти турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган. Тој нагласи дека Обама ќе разговара со турскиот државен врв во Анкара, а потоа во Истанбул ќе присуствува на вториот форум – Алијанса на цивилизациите, собир кој е посветен на јакнењето на дијалогот меѓу различните култури, посебно меѓу западниот и муслиманскиот свет.
XS
SM
MD
LG