Достапни линкови

Лидерите на ЕУ на состанок за светската економска криза


Денеска во Брисел ќе се одржи средба на лидерите на Европската унија посветена на светската економската криза. На состанокот ќе се разгледуваат и подготовките за претстојниот самит на земјите членки на Г-20, кој ќе се одржува во Лондон.
XS
SM
MD
LG