Достапни линкови

Пад на индустриското производство во Русија


Индустриското производство во Русија ќе се намали за 7,4 отсто во 2009-та година, се наведува во проекциите на Владата. Државниот врв прогнозира дека металургијата и производителите на машини ќе доживеат најсилен удар.
XS
SM
MD
LG