Достапни линкови

Во Хрватскиот парламент ратификацијата на договорот за членство во НАТО


Хрватската влада го достави до Собранието предлогот за ратификација на Северноатлантскиот договор. Премиерот Иво Санадер на денешната седница на владата изрази задоволство од фактот што Хрватска стигнала до целта за членство во НАТО. Тој посочи дека е задоволен што процесот на ратификација на договорот го завршиле повеќето земји членки на Алијансата, и изрази надеж дека наскоро тоа ќе го стори и Словенија.
XS
SM
MD
LG