Достапни линкови

Фрицл призна дека го убил и новородениот синЈозеф Фрицл се изјасни за виновен по сите обвиненија. 73 годишниот австриец ја држеше неговата ќерка 24 години во затворен простор, ја силуваше и е татко на нејзините 7 деца. Тој денеска на третиот ден од судењето во Австрија го призна и убиство на нивниот новороден син откако судот емитуваше видео запис со сведочење на неговата ќерка. Јозеф Фрицл се соочува со казна доживотен затвор.
XS
SM
MD
LG