Достапни линкови

Престрелка со милитанти во Пакистан


Тројца полицајци се убиени, а двајца ранети во престрелка со милитанти во пакистансиот град Чакдара во местото Долен Дир. Судирите почнале кога милитанти пред училиште истрелале ракета врз полициска патрола. Чакдара е во близина на Баџур каде што има чести судири и во близина на долината Сват каде неодамна владата дозволи примена на Исламскиот закон со цел да се постигне мировен договор со талибанците.
XS
SM
MD
LG