Достапни линкови

Авганистан - судири со милитанти источно од Кабул


Најмалку 29 бунтовници се убиени во операција на авганистанската војска и коалиционите сили во последниве три дена во подрачјато Каписа, источно од Кабул. Во судирите загинал и еден француски војник. Судирите почнале кога авганистанските и колаиционите трупи започнале да ги обезбедуваат позициите во долината Алсај.
XS
SM
MD
LG