Достапни линкови

Во сообраќајка во Мексико загинаа 10 странски туристи


Најмалку 10 туристи од САД и од Канада и возачот на автобусот загинаа вчера на северот на Мексико, отакако пијан камионџија удрил во нивниот автобус, соопштија мексиканските власти. Во несреќата се повредени уште 17 луѓе, од кои неколкумина се во тешка состојба.
XS
SM
MD
LG