Достапни линкови

Во Истанбул средба Талабани – Ѓул


Ирачкиот претседател Џалал Талабани денеска во Истанбул има разговори со претседателот на Турција Абдула Ѓул. Подобрувањето на безбедносната ситуација и билатералната соработка, се главни теми на состанокот. Двајцата претседатели се среќаваат на маргините од Светскиот форум за водите, што се оддржува во Истанбул.
XS
SM
MD
LG