Достапни линкови

Претседателот на Собрaнието на РМ во посета на Србија


Претседателот на Собранието Македонија Трајко Вељаноски престојува во Белград. Тоа е прва официјална посета на еден македонски државник на Србија по одлуката на Македонија да ја признае независноста на Косово во минатиот октомври. Тој денеска, меѓу другото, треба да има средба со српскиот претседател Борис Тадиќ. Вељановски синоќа разговараше со претставници на македонските здруженија во Србија.
XS
SM
MD
LG