Достапни линкови

Папата Бенедикт на турнеја по Африка


Папата Бенедикт Шеснаесетти ја започна првата негова посета на Африка како поглавар на Римокатоличката црква. За време на еднонеделната турнеја тој ќе ги посети Камерун и Ангола, а ќе одржи и две миси на отворено во промоција на помирувањето меѓу народите на Африка.


XS
SM
MD
LG