Достапни линкови

Воена делегација од Вермонт,САД во посета на Македонија


Делегација на националната гарда на сојузната држава на САД, Вермонт, предводена од командантот, генерал мајор Мајкл Дуби престојува во тридневна официјална посета на АРМ и на Република Македонија. Високата делегација денеска ќе биде примена од Министерот за одбрана, Зоран Коњановски.
XS
SM
MD
LG