Достапни линкови

Пораст на цените на бензините


Малопродажната цена на бензините во Македонија од ноќеска на полноќ се зголемува за два денари, а на дизелот за еден денар за литар. Како што соопшти Регулаторната комисија за енергетика, зголемувањето е согласно движењата на цената на нафтата на светските берзи, која во изминатиот 14- дневен период изнесуваше 44 долари за барел.
XS
SM
MD
LG