Достапни линкови

Барак Обама со нов стимулативен план


Американскиот претседател Барак Обама се очекува денеска да соопшти план вреден неколку милијарди долари владини кредити, за помош на малите бизниси во земјата во кои се вработени 70 отсто од американците. Планот е следен чекор на администрацијата на Обама, која презема масивни стимулативни мерки за надминување на економската криза.
XS
SM
MD
LG