Достапни линкови

Средба Баросо – Браун


Европската Унија ќе работи во заедништво за надминување на светската економска криза, како и да осигура успех на самитот на Групата 20, економски најразвиени земји, изјави денеска претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо по средбата со британскиот премиер Гордон Браун. Двајцата лидери денеска остварија заедничка средба, за подготовка на самитот на лидерите на Европската Унија што треба да биде оддржан наскоро, како и во пресрет на самитот на Групата 20, што на почетокот од април ќе се оддржи во Лондон.
XS
SM
MD
LG