Достапни линкови

10 запалени камиони со продукти за сојузничките сили во АвганистанМилитантите во Пакистан повторно нападнале еден терминал за камиони кои превезуваат продукти за американските и НАТО војниците во Авганистан. Според полицијата, околу 50 милитанти го нападнале терминалот во близина на градот Пешавар и уништиле 10-тина камиони.
XS
SM
MD
LG