Достапни линкови

ЕУ за забраната за патување на ЛукашенкоШефовите на дипломатиите на Европската Унија, денеска во Брисел ќе расправаат дали да продолжи забраната за патување во земјите членки за претседателот на Белорусија Александар Лукашенко и неговите соработници. Забраната беше воведена по изборите во Белорусија во 2006-та година, но лани беше укината по ослободувањето на политичките затвореници во таа земја.
XS
SM
MD
LG