Достапни линкови

Започна судскиот процес против австрискиот монструмВо Австрија започна судскиот процес против 73-годишниот Јозеф Фритцл, обвинет за држење во заробеништво и силување на неговата ќерка, како и за смртта на едно бебе. Фритцл, кој 24 години ја криел ќерката во подрум, се соочува со доживотен затвор.
XS
SM
MD
LG