Достапни линкови

Четворица американски војници загинале во Авганистан


Американската војска во Авганистан потврди дека во вчерашната експлозија на бомба загинале четири американски војници. Одговорноста за нападот ја презедоа Талибанските бунтовници. И покрај удвоениот број војници кои се распоредени на авганистанско-пакистанската граница, бројот на напади во последната година двојно се зголемил, јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG