Достапни линкови

Од Австралија побарано да испрати повеќе трупи во Авганистан


НАТО побара од Австралија да испрати повеќе трупи во Авганистан за да се осигура безбедноста во таа земја за време на изборите во август. Австралискиот министер за надворешни работи Стивен Смит изјави дека владата се уште не одлучила дали ќе испрати дополнителни трупи во Авганистан, иако, како што рече, станува збор за краткорочен престој.
XS
SM
MD
LG