Достапни линкови

Иранскиот претседател лут на парламентот


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат протестираше против одлуката на парламентот да го отфрли планот за зголемување на цените на нафтените деривати. Како што јавува државната агенција ИРНА, тој испратил писмо до спикерот Али Лариџани во кое го критикува отфрлањето на планот кој би и овозможил на владата да ги зголеми цените на горивата и јавните услуги.
XS
SM
MD
LG