Достапни линкови

Туристи загинаа при експлозија во Јемен


Четворица туристи, загинаа во експлозија што денеска се случила во Јемен. Најверојатно туристите биле од Јужна Кореја, а меѓу загинатите е и еден државјанин на Јемен. Властите го истражуваат инцидентот кој се случил во јужната провинција Хадрамут.
XS
SM
MD
LG