Достапни линкови

14 лица загинале во судири на две милитантни групи во Сомалија


Најмалку 14 лица загинале во судири меѓу две ривалски исламистички милитантни групи во Сомалија, јавуваат агенциите. Судирите се случиле меѓу групата Ал Шабаб и ривалската Алу-сунах Вал Џамеа, за која Вашингтон смета дека е поврзана со Ал Каеда. Борбите се случиле во сомалијскиот град Вабо.
XS
SM
MD
LG