Достапни линкови

Загинаа четворица војници на НАТО силите во Авганистан


Четворица војници на НАТО силите загинале при експлозија на бомба поставена на пат во источен Авганистан. Како што се наведува во соопштението од мисијата на ИСАФ, нападот се случил во источната авганистанска провиница Нангахар.
XS
SM
MD
LG