Достапни линкови

Протести против руската влада во Владивосток


Околу илјада демонстранти побараа оставка од руската влада на денешните протести во градот Владивосток поради економската криза во Русија. Демонстрантите носеле трансаренти испишани со слогани против рускиот премиер Владимир Путин. Во овој руски град, се оддржуваат едни од најголемите анти-владини протести откако глобалната економска криза jа зафати Русија, оставајќи илјадници луѓе без работа.
XS
SM
MD
LG