Достапни линкови

Денеска лансирање на Дискавери?


Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека денеска повторно ќе се обиде да го лансира сателитот Дискавери кој треба да стигне до Меѓународната вселенска станица. НАСА соопшти дека е извршена замена на сомнителните делови, но сепак сеуште ги нема открено причините за истекувањето на гас, поради што беше одложено првичното лансирање, кое требаше да се реализира во средата.
XS
SM
MD
LG