Достапни линкови

Ослободени хуманитарците на ,,Доктори без граници“


Организацијата ,,Доктори без граници“ соопшти дека тројцата хуманитарни работници од оваа организација, што беа киднапирани во суданскиот регион Дарфур се ослободени. Портпаролот на организацијата Коен Бетенс изјави дека хумантарците се во добра здравствена состојба. Тројцата членови на ,,Доктори без граници“ беа киднапирани во средата во Северен Дарфур.
XS
SM
MD
LG