Достапни линкови

Санадер – Европските интеграции немаат иднина доколку некому се дозволуваат уцени


Европските интеграции немаат никаква иднина, доколку Европа и дозволи на една земја членка, само поради тоа што е членка, да уценува друга земја, како што тоа денеска го прави Словенија, изјави хрватскиот премиер Иво Санадер. Тој повтори дека очекува продолжување на преговорите на Хрватска со ЕУ, бидејќи како што рече, не станува збор за преговори за границата со Словенија, туку за членството на Хрватска во ЕУ.
XS
SM
MD
LG