Достапни линкови

Италијански ресторан во Северна Кореја!


Северна Кореја го отворила својот прв автентичен италијански ресторан во земјата во Декември и тој според весникот Шосун Синбо, кој се издава во Јапонија, а е близок до Пјонгјанг, докажал дека е успешен проект. Претседателот Ким Јонг Втори испратил готвачи на тренинг во Италија. Северна Кореја инаку хронично се соочува со недостиг на храна, а од глад во 90 тите години починале, според проценките, околу 1 милион луѓе.
XS
SM
MD
LG