Достапни линкови

Лажни закани преку Интернет


Во Германија и во Франција денеска биле уапсени неколку лица поради лажни закани преку Интернет за можни напади врз училишта. Уапсените, главно млади, ќе се соочат со можна казна затвор до три години, иако станувало збор за намера да се пошегуваат со своите другари. Крвопролевањето во училиштето во германскиот град Виненден, во кое настрадаа 16 лица, се појави инфромација дека сторителот го најавил злосторството преку Интернет.
XS
SM
MD
LG