Достапни линкови

Ослободени заложниците во сибирската банкаРуски специјалци го убиле вооружениот напаѓач кој денеска држеше 5-мина заложници во една сибирска банка во Русија. Гувернерот на регионот Кемерово, Аман Тулеев изјави дека две жени заложнички, претходно успеале да избегаат, а специјалците превзеле акција за ослободување и на останатите тројца.
XS
SM
MD
LG