Достапни линкови

НАТО е за поголема соработка со ПакистанГенералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер денеска во Варшава изјави дека за задушување на бунтот на талибанците во Авганистан ќе биде потребна поширока регионална соработка, особено со Пакистан. На конференцијата по повод десет годишнината од проширувањето на НАТО, Схефер му сугерира на неговиот иден наследник на таа функција да го интензивира политичкиот дијалог и соработка со Исламабад.
XS
SM
MD
LG