Достапни линкови

Нов турски напад во северен Ирак


Турски авиони бомбардирале позиции на курдските бунтовници во северен Ирак, јави турската агенција Анатолија, повикувајки се на воен портпарол. Официјална Анкара тврди дека околу 2 илјади курдски бунтовници се кријат во планинските предели во северен Ирак, од каде што вршат напади врз турска територија.
XS
SM
MD
LG