Достапни линкови

Бомбардирани позиции на талибанците во Пакистан


Најмалку 20 лица загинале во пакистанскиот регион Курам, во близина на границата со Авганистан, кога американско беспилотно летало истрелало неколку ракети врз позициите на талибанските милитанти. Американските сили во повеќе наврати ракетираа позиции на милитантите на пакистанска територија, а Пакистан протестира поради нарушувањето на неговиот територијален суверенитет.
XS
SM
MD
LG