Достапни линкови

Шест годишнина од убиството на Зоран Џинџиќ


Околу пет илјади луѓе, на повик на Либерално Демократската партија, денеска присуствуваа на одбележувањето на шест годишнината од убиството на поранешниот српски премиер Зоран Џинџиќ. Неговите сопартијци и граѓаните во чест на Џинџиќ остварија прошетка низ улиците на Белград. Тогашниот премиер на Србија Зоран Џинџиќ, беше убиен пред влезот на Владата.
XS
SM
MD
LG