Достапни линкови

ЕУФОР во потрага по Ратко Младиќ


Припадници на Еуфор започнаа изутрината претрес на објекти во Бањалука во сопственост на Душко Тодиќ, бивш воен соработник на осомничениот за воени злосторства Ратко Младиќ. Еуфор соопшти дека претресеот се врши по налог на Хашкиот Трибунал за пронаоѓање информации кои би довеле до апсење на Младиќ.
XS
SM
MD
LG