Достапни линкови

Во Германија ден на жалост


Знамињата во Германија денеска се спуштени на пола копје во знак на жалост на 15 те убиени во училиштето во Виненден од 17 годишниот бивш ученик. Тој со пиштол берета уби 9 ученици, претежно девојки, три учителки и тројца случајни луѓе кои чекале автобус. Мотивот за убиствата засега не е познат.
XS
SM
MD
LG