Достапни линкови

Во Прага конференција за проширувањето на НАТО


Во Прага започнува дводневната конференција под наслов „Десет години НАТО проширување-успеси, предизвици,перспективи“ која ја организираат Сенатот на Чешкиот парламент и министрите за одбрана и за надворешни работи, Власта Парканова и Карел Шварценберг. На конференцијата најавено е и учество на генералниот секретар на НАТО Јаaп Де Хоп Схефер.
XS
SM
MD
LG