Достапни линкови

Грузија нема да учествува на Евровизија


Грузија соопшти дека се откажува од учеството на Евровизија што годинава ќе се оддржи во Москва. Надлежните организатори на Евровизија, и укажаа на Грузија дека може да ги преиначи зборовите на песната ,,We don`t wanna Put in“,игра на зборови кои упатуваат на името на рускиот премиер Владимир Путин, или да избере друга песна. Ваквиот предлог Грузија го одби.
XS
SM
MD
LG