Достапни линкови

Јужна Осетија дозволи територијата да се користи за руски воени бази


Претседателот на грузиската отцепена област Јужна Осетија, Едуард Кокјоти соопшти дека владата одлучила да им дозволи на руските сили, да ја користат нејзината територија за воени бази, во период до 99 години. Кокјоти изрази надеж дека договорот за инсталирање на руски воени бази во земјата ќе биде потпишан ,,што е можно побрзо.“
XS
SM
MD
LG