Достапни линкови

Тополанек – Во април прифаќање на апликацијата на Црна Гора за ЕУ


Чешкиот премиер Мирек Тополанек кој денеска е во посета на Подгорица, изјави дека апликацијата на Црна Гора за добивање на кандидатски статус за членство во ЕУ, најверојатно ќе биде прифатена во април. Тополанек посочи и дека во процесот на придружување ,,квалитетот е побитен од брзината“.
XS
SM
MD
LG