Достапни линкови

Пет лица повредени во напад во Киев


Најмалку пет лица се повредени откако непознат напаѓач фрлил граната во близина на патничкиот терминал на главната железничка станица во украинскиот град Киев. Имено, како што соопшти украинската полиција гранатата била фрлена во канцелариите на санитарната служба на железницата. Причините за нападот не се познати, а полицијата трага по напаѓачот.
XS
SM
MD
LG