Достапни линкови

15 загинати во напад во Германија


15 лица загинаа, а неколкумина се повредени во денешниот напад извршен од вооружено лице во едно средно училиште во германскиот град Виненден во близина на Штудгард. Како што се соопштува деветмина од загинатите се ученици, а напаѓачот убил и тројца професори, како и тројца минувачи, пред да биде убиен од страна на полицијата. Според извештаите нападот го извршил 17 годишно момче, поранешен ученик во училиштето.
XS
SM
MD
LG