Достапни линкови

Најмалку десет загинати во училиште во Германија


Вооружен напаѓач отворил оган во едно училиште во јужна Германија при што убил десет лица, меѓу кои имало и ученици, а неколкумина други ранил, соопшти полицијата во гратчето Виненден во близина на Штудгарт. Полицијата трага по напаѓачот.
XS
SM
MD
LG