Достапни линкови

Десетмина загинати во САД


Полицијата во американската држава Алабама соопшти дека вооружен напаѓач убил девет луѓе по што се самоубил. Се наведува дека напаѓачот пукал во неколку куќи, продавници и автомобили и оти имало многу ранети. Ваквите инциденти се чести во Соединетите држави каде што оружје може да се купи во слободна продажба.
XS
SM
MD
LG