Достапни линкови

Пораст на светските берзи


Акциите на берзите во Азија денеска пораснаа откако вчера силен раст беше забележан на Вол Стрит, јавуваат агенциите. До овој скок дојде по изненадувачкиот извештај дека американскиот банкарски гигант Ситибенк, и покрај финансиските проблеми, во изминативе два месеца бил профитабилен.
XS
SM
MD
LG