Достапни линкови

Чешкиот премиер Тополанек во посета на Црна Гора


Чешкиот премиер Мирек Тополанек, по посетата на Македонија, денеска ќе престојува во Црна Гора. Тополанек, кој е и претседател на Европскиот Совет, во Подгорица ќе се сретне со црногорскиот државен врв, при што ќе биде разговарано за приближувањето на оваа земја кон Европската Унија и за либерализацијата на визниот режим.
XS
SM
MD
LG