Достапни линкови

Бегство од затвор во источна Босна


Деветмина вооружени затвореници, од кои четворица се веќе уапсени, вчера вечер побегнаа од затворот во Устиколина, во источна Босна, соопшти босанската полиција. Во затворот избил бунт, по што затворениците го одзеле оружјето од стражарите и побегнале со два автомобила.
XS
SM
MD
LG